Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski już pod koniec sierpnia

uż 20 sierpnia rozpoczną się w Gdańsku-Górkach Zachodnich Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski w konkurencji pełnych załóg. Gospodarzem regat będą Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS oraz Yacht Club Gdańsk. Na starcie spodziewamy się obrońców tytułu z 2020 ale także załogi, które dopiero co wrócą wzbogacone o doświadczenia z Mistrzostw Świata w Tallinie.
COSA AZS – popularnie AZS Galion oraz Yacht Club Gdańsk kontynuują współpracę przy organizacji najważniejszych regat żeglarskich w Polsce. Po udanej edycji LOTOS Nord CUP Gdańsk, które ponownie były najliczniej obsadzonymi regatami w Polsce, przygotowują Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski z pełną załogą. Już pod koniec roku 2020 Polski Związek Żeglarski ogłosił konkurs na organizatorów tego najważniejszego w świecie regat morskich wydarzenia. W jego wyniku marina AZS Galion w Gdańsku – Górkach Zachodnich będzie gospodarzem MŻMP 2021.

Na starcie nie zabraknie znanych twarzy. Wszyscy liczą, że zeszłorocznego tytułu będzie bronić kpt. Jerzy Brezdeń z załoga jachtu Hadar oraz kpt. Łukasz Trzciński z załogą jachtu PGO Good Speed. Obie załogi to wielokrotni zwycięzcy regat i na pewno będą liczyć się w finalnej walce o zwycięstwo.

Ale pojawią się też nowe jednostki z nowymi załogami. Jedną z nich jest załoga Konsal Ocean Challenge Yacht Club. - W załodze pożegluje właściciel jachtu, znany morski żeglarz Ryszard Drzymalski, chłopaki z mojego teamu match racingowego Albert Riele Sailing Team oraz czterech klubowiczów. Boat captainem jachtu jest Max Pawłowski, a taktykiem i performerem jest Karol Jabłoński. Planujemy ciężko pracować i dobrze się przy tym bawić. Obaj uważamy, że to się da połączyć, ważna jest tylko kolejność - cieszy się skipper załogi Przemysław Tarnacki.

Organizatorzy przewidzieli rozegranie Mistrzostw w trzech grupach. Jednak zależeć to będzie od finalnych zgłoszeń.

Wszystkie informacje o Morskich Żeglarskich Mistrzostwach Polski można znaleźć na stronie regat oraz facebooku https://www.facebook.com/ycgdansk